PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-04-10
Wejście do domu według własnego projektu – zamawiamy drzwi nietypowe
Najczęstszym powodem zamawiania drzwi wykonanych według indywidualnego projektu jest niestandardowy otwór w murze.

CAL Zakład Stolarki Budowlanej
ul. Piaskowa 5
16-400 Suwałki

tel. 87 563 11 01
fax 87 565 12 68
biuro@drzwi-cal.pl
www.drzwi-cal.pl

» więcej o firmie

Drzwi zewnętrzne o niestandardowym kształcie i rozmiarze nadadzą indywidualnego charakteru każdemu budynkowi. Ich wykonanie jest dużym wyzwaniem dla projektanta oraz producenta. Zanim jednak zamówimy nietypowe drzwi, sprawdźmy, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku naszego domu. Zwróćmy także szczególną uwagę na dobór wykonawcy zlecenia oraz ekipy montażowej.

Najczęstszym powodem zamawiania drzwi wykonanych według indywidualnego projektu jest niestandardowy otwór w murze, który mamy do zagospodarowania. Zdarzają się również realizacje nieszablonowe, które wykonuje się ze względu na indywidualne upodobania estetyczne inwestorów. - Proces realizacji drzwi spoza oferty katalogowej będzie wyglądał podobnie, niezależnie od motywacji zamawiającego - mówi Leon Suski z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL, polskiego producenta drzwi drewnianych. - Najistotniejszy jest prawidłowy pomiar otworu wykonany przez kompetentnego fachowca oraz rzetelna ocena dostosowania projektu drzwi do parametrów technicznych budynku i materiału, z którego drzwi zostaną wykonane - dodaje.


Półokrągłe zwieńczenie naświetli dodaje budynkowi elegancji.
Fot. Zakład Stolarki Budowanej CAL

Fachowiec na miarę projektu

Kluczem do sukcesu w przypadku realizacji niestandardowych jest kompetentna obsługa ze strony wykonawcy drzwi. - Zanim podejmiemy współpracę z konkretnym producentem, dokładnie sprawdźmy jego doświadczenie w projektach nietypowych - radzi ekspert firmy CAL. - Jak to zrobić? Poprośmy o zaprezentowanie dotychczasowych realizacji, zasięgnijmy opinii klientów, na przykład poprzez fora internetowe - dodaje. Ta sama zasada dotyczy wyboru ekipy montażowej. Najbezpieczniej jest korzystać z fachowców certyfikowanych przez danego producenta. Daje nam to pewność, że drzwi mimo nietypowej formy zostaną poprawnie zamontowane. Montaż przy udziale ekipy polecanej przez producenta pozwala czasem także przedłużyć ich gwarancję.

Szersze, wyższe lub z naświetlami

Możliwości w projektowaniu nietypowych drzwi zewnętrznych jest bardzo dużo. - Najczęściej spotykanymi realizacjami są skrzydła o innej niż standardowa szerokości lub wysokości - tłumaczy przedstawiciel firmy CAL. - Zdarzają się także zamiany pełnych płycin drzwi na szkło czy tradycyjnego szklenia na witraże. Klienci decydują się również często na drzwi dwuskrzydłowe - dodaje. Niestandardowy otwór w ścianie domu dopełnia się naświetlami i dostawkami. Montowane po bokach drzwi mają najczęściej prostokątny kształt, wieńczące skrzydło mogą być proste lub półkoliste.

Zdjęcie główne:
Dostawki i naświetla przygotowywane na zamówienie pozwalają wypełnić otwór montażowy w ścianie domu.
Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL




Zakład Stolarki Budowlanej CAL z siedzibą w Suwałkach istnieje na polskim rynku od blisko trzydziestu lat. Powstały w 1985 roku jako spółka jawna z polskim kapitałem zatrudnia obecnie ok. 120 osób. Głównym przedmiotem działalności firmy CAL jest produkcja stolarki otworowej - drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Firma ma w swojej ofercie zarówno standardowe rozwiązania, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W produkcji CAL stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak szczelina wentylacyjna, wręg antywłamaniowy, systemy drzwiowe do domów inteligentnych. Drzwi zewnętrzne Zakładu Stolarki Budowlanej CAL wytwarzane są zgodnie z normą PN-EN 14351-1. Zostały zbadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w zakresie umożliwiającym dopuszczenie do obrotu i oznakowanie znakiem CE. Produkty Zakładu Stolarki Budowlanej CAL sprzedawane są na terenie całego kraju. W wielu punktach sprzedaży dla kupujących dostępne są również usługi autoryzowanej grupy montażowej.

źródło: CAL