PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-09-11
Ponadczasowy urok dębu
W dębowych wnętrzach dobrze prezentują się kolekcje drzwi D`artagnan, Domino, Malawi oraz Martina wykończone ryflowaną okleiną dębową, która posiada oryginalną fakturę...

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

tel. 34 351 05 40
fax 34 353 56 02
biuro@invado.pl
www.invado.pl

» więcej o firmie

Metamorfoz wnętrz dokonujemy rzadziej niż własnej szafy, dlatego aranżując wymarzony dom, warto postawić na klasyczne rozwiązania, które długo będą wyglądały dobrze, bez względu na zastosowane dodatki.

Dąb jest szlachetnym materiałem, który wprowadza do wnętrz ciepłą i przytulną atmosferę. Bez względu na to, czy urządzamy dom nowoczesny czy o bardziej tradycyjnym charakterze, jego piękno i szyk wprowadzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowym atutem jest to, że dąb, zarówno tradycyjnym wydaniu, jak również w wersji bielonej, dobrze koresponduje właściwie ze wszystkimi kolorami.

Po pierwsze: podłoga

Dębowa podłoga to absolutna klasyka gatunku. Czy to w formie długich desek, jodełki czy klepki, zawsze prezentuje się wyśmienicie. Jedynym minusem jest cena. Od litego drewna nieco tańsza, zwłaszcza w zakresie montażu, jest deska trójwarstwowa. Warstwa dębu ma w tym wypadku 2-3 milimetry, zaś spód deski wykonany jest z tańszego gatunku drewna, najczęściej sosnowego. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są panele, które czasem do złudzenia przypominają drewniane podłogi. Ciekawa jest także propozycja producentów ceramiki, którzy w swojej ofercie mają płytki naśladujące deskę. Ta ostatnia opcja doskonale sprawdza się we wnętrzach, w których zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Podłoga wyłożona kaflami najefektywniej oddaje ciepło. Wybierając podłogę - czy to prawdziwie dębową, czy jedynie imitującą drewno, warto zwrócić uwagę na usłojenie. We wnętrzach rustykalnych dobrze wyglądają podłogi z gęstym usłojeniem. W tych nowoczesnych lepiej prezentuje się drewno o bardziej jednolitym charakterze.


Po drugie: drzwi i meble

Dębowe drzwi i meble są niestety bardzo drogie. Na szczęście niektóre współczesne okleiny wiernie odzwierciedlają wygląd drewna, dzięki czemu dębowy charakter można zapewnić wnętrzom bez konieczności wydawania ogromnych sum pieniędzy. - Dąb naturalny, perłowy,  dąb eterno, szary i ciemny dąb szlachetny to dębowe rodzaje oklein, których używamy do wykańczania drzwi - wymienia Adam Hucz odpowiedzialny za markę Invado. W dębowych wnętrzach dobrze prezentują się kolekcje drzwi D'artagnan, Domino, Malawi oraz Martina wykończone ryflowaną okleiną dębową, która posiada oryginalną fakturę, do złudzenia przypominającą prawdziwe drewno. Dodatkowo jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz, co nie bez znaczenia, nie widać na niej śladów palców.

Po trzecie: dodatki

Dębowy blat kuchenny, czy łazienkowy, skrzynia na pamiątki, a nawet drobniejsze elementy jak misa na owoce, ramki na zdjęcia czy obrazy, podstawa lampy albo podpórka pod książki - takie dodatki i akcenty doskonale przełamują ascezę nowoczesnych aranżacji, a tym klasycznym nadają szyku. W towarzystwie dębu nawet banalne akcesoria stają się bardziej wysmakowane, dlatego warto wprowadzić go do swoich wnętrz, na długie lata tworząc w nich niezwykły klimat i atmosferę.

źródło: Invado