PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-02-19
Nowość produktowa Soudal na targach Budma 2018
Pianka poliuretanowa Soudafoam Doors znajduje powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz ...

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

27. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA dobiegła końca. W wielkim święcie branży tradycyjnie wzięła udział firma Soudal - czołowy producent chemii budowlanej na arenie międzynarodowej - prezentując jako Partner MONTERIADY m.in. nową piankę Soudafoam Doors do uszczelnień przy montażu stolarki drzwiowej.

Interaktywna MONTERIADA, czyli organizowane przez Związek POiD specjalne pokazy prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej, po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło setki odwiedzających targi BUDMA, którzy mieli okazję nie tylko przyjrzeć się z bliska pracy profesjonalnych monterów z kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ", ale także poznać nowości rynkowe. Jedną z nich była pianka montażowa Soudafoam Doors z rewolucyjnym zaworem Duravalve, która poszerzyła ofertę produktową firmy Soudal.


Pianka poliuretanowa Soudafoam Doors znajduje powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta odznacza się niską rozprężnością i jest idealnie przyczepna do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych. Gwarantuje optymalne i bezpieczne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza. Soudafoam Doors ma również tę zaletę, że jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od momentu aplikacji.

Nowatorski zawór Duravale zapewnia absolutną szczelność opakowania pianki Soudafoam Doors, przez co ryzyko ucieczki gazu pędnego z puszki jest ograniczone do minimum. Zawór jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, nie skleja się i nie blokuje. Przede wszystkim jednak Duravalve gwarantuje najwyższą wydajność piany przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące.

Prace montażowe z użyciem Soudafoam Doors należy prowadzić w temperaturze od +5 do +35°C. Pianka jest łatwa w aplikacji - nanosi się ją przy pomocy pistoletu na oczyszczone i zwilżone podłoże, równomiernie wypełniając szczeliny pomiędzy unieruchomioną ościeżnicą a murem. Naddatki pianki możemy obciąć po 30 minutach, natomiast z usunięciem rozpórek i montażem listew maskujących powinniśmy zaczekać aż do jej całkowitego utwardzenia. W przypadku montażu drzwi zewnętrznych piankę Soudafoam Doors stosuje się łącznie ze specjalnych taśmami, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System. Taśmy te zabezpieczają pianę przed wnikaniem wilgoci i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.
Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal