PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-08-27
Design sprawdza się w praktyce – napęd do drzwi rozwiernych DTN 80
Napęd DTN 80 - nowość w ofercie marki G-U - został stworzony, by wspierać nowoczesne rozwiązania architektoniczne dotyczące ...

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.gupolska.pl

» więcej o firmie

Dobry design to nie tylko walory estetyczne. Design oznacza także funkcjonalność, uwzględniającą konkretne potrzeby. Taki jest napęd DTN 80 - nowość w ofercie marki G-U. Stworzony, by wspierać nowoczesne rozwiązania architektoniczne dotyczące ciągów komunikacyjnych w budynkach.

Uniwersalne zastosowanie

Napęd DTN 80, który pojawił się w ofercie G-U latem 2019 r., można zastosować w drzwiach wykonanych z drewna, PCV lub aluminium, zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w już istniejących ciągach komunikacyjnych. Został zaprojektowany z myślą o różnorodnych zastosowaniach, ze szczególnym uwzględnianiem obiektów bez barier architektonicznych, np. w przypadku drzwi przeciwpożarowych w domach seniora lub w szpitalach. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie bezpieczne drogi ewakuacji, drogi awaryjne oraz ochrona przeciwpożarowa są priorytetem.


Napęd DTN 80 jest częścią szerokiej gamy produktów Grupy G-U, jest więc zintegrowany z innymi rozwiązaniami G-U. Można go zastosować także tam, gdzie niezbędne jest dopasowanie wyposażenia do warunków konkretnego obiektu.

Innowacyjny napęd

Napęd DTN 80 posiada funkcję ciągnącą i pchającą; przeznaczony jest zarówno do drzwi jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych. Zgodnie ze współczesnymi trendami obowiązującymi w budownictwie, sprawdza się w przypadku ciężkich drzwi z dużymi przeszkleniami (skrzydło drzwiowe o szerokości do 1600 mm i wadze do 600 kg).

Napęd charakteryzuje się dużą dynamiką otwierania, przy zachowaniu wyjątkowo cichej pracy (co jest ważne w przypadku pomieszczeń szpitalnych lub biurowych). Istotną cechą DTN 80 jest mechaniczna regulacja kolejności zamykania, dzięki której drzwi, np. w czasie pożaru, domykają się całkowicie nawet w sytuacji zaniku napięcia.

Atrybutem, który sprawia, że napęd DTN 80 jest innowacyjnym rozwiązaniem, jest opatentowany system podwójnych sprężyn, który zapewnia perfekcyjne i bezpieczne domykanie drzwi, a więc i ich szczelność. Drugi zespół sprężyn uruchamia się na chwilę przed domknięciem drzwi, czyli dokładnie w momencie, gdy potrzebna jest większa siła zamykania. To rozwiązanie sprawia, że DTN 80, w przeciwieństwie do innych napędów do drzwi rozwiernych, zapewnia najlepszą szczelność. Z tego powodu jest rekomendowany do zastosowania tam, gdzie kryteria bezpieczeństwa przeciwpożarowego wymagają bezwzględnego odcięcia pomiędzy dwiema strefami w budynku.

Napęd DTN 80 wraz z zestawem Rozszerzenie o ochronę przeciwpożarową (DTN 80-F) może też być stosowany jako element blokady otwierania w drzwiach przeciwpożarowych i dymoszczelnych.

źródło: GU-Polska