PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-05-31
Klamki z antybakteryjną powłoką SecuSan® od CLASSEN – dodatkowe wsparcie w walce z zarazkami
W dbałości o bezpieczeństwo z pomocą przychodzi nowość w ofercie CLASSEN - klamki do drzwi z ...

CLASSEN-POL S.A.
Zwonowice, ul. Wyzwolenia 13
44-292 Rybnik

tel. 32 429 20 00
fax 32 429 22 00
biuro@classen.com.pl
www.classen.com.pl

» więcej o firmie

Kwestie higieny dla każdego z nas z pewnością zawsze były priorytetem, ale w obliczu walki z pandemią koronawirusa stały się sprawą kluczową dla ochrony ludzkiego zdrowia. W dbałości o bezpieczeństwo z pomocą przychodzi nowość w ofercie CLASSEN - klamki do drzwi z powłoką SecuSan®. Ich antybakteryjna powierzchnia zapewnia redukcję mikroorganizmów o ponad 99%.

Tak wysoka skuteczność powierzchni SecuSan® jest możliwa dzięki zastosowaniu jonów srebra, które znajdują się w systemie nośnym ze szkła ceramicznego. Są to aktywne składniki, zapobiegające rozwojowi mikroorganizmów, takich jak bakterie czy grzyby. Tym sposobem klamki do okien i drzwi SecuSan® nie tylko natychmiast zwalczają zarazki, ale także działają profilaktycznie, zapewniając codzienną ochronę przed mikroorganizmami. Co istotne, powierzchnia SecuSan® zachowuje swoje właściwości nawet przy regularnym czyszczeniu i nie wymaga konserwacji.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Efektywność powłoki antybakteryjnej potwierdzają niezależne badania, przeprowadzone według normy JIS 2801:2000 i ISO 22196:2011. Liczne laboratoryjne testy wykazały, że SecuSan® zmniejsza rozwój mikroorganizmów o ponad 99%.

- Skuteczność SecuSan® została potwierdzona nie tylko przez badania laboratoryjne, ale również w codziennej praktyce klinicznej - mówi Wioleta Szeluch, product manager CLASSEN. - Testy w tej kwestii były prowadzone przez dwa tygodnie na dwóch oddziałach kliniki Uniwersytetu w Marburgu w Niemczech. W tym czasie porównywano wyniki osiągane w ramach dezynfekcji przez wycieranie tradycyjnych klamek drzwiowych oraz przy braku dezynfekcji klamek drzwiowych SecuSan®. Po tym czasie badacze udowodnili wysoką efektywność SecuSan® w codziennym stosowaniu - i to w warunkach podwyższonego ryzyka, z jakim trzeba się liczyć w przypadku ośrodków medycznych - wyjaśnia.

Tam, gdzie higiena jest na pierwszym miejscu

Produkty SecuSan® spełniają wysokie wymagania w zakresie ochrony higienicznej, dzięki czemu sprawdzają się w miejscach, w których konieczne są szybkie rezultaty i wysoka skuteczność stosowanych rozwiązań. Ich przeznaczeniem są przede wszystkim ośrodki medyczne i opiekuńcze, np. szpitale, przychodnie, apteki, domy opieki, żłobki, szkoły czy instytucje publiczne.

Ze względu na swoje higieniczne i funkcjonalne właściwości, klamki SecuSan® znajdują zastosowanie również w różnych obiektach przemysłowych, gastronomicznych i hotelowych.

źródło: Classen