PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-09-09
Roto Eifel: szczelność drzwi balkonowych i wejściowych już od progu
Niskie progi Roto Eifel z przegrodą termiczną gwarantują wysoką izolacyjność i wygodne przejście.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Próg jest ważnym elementem energooszczędnego domu, wpływającym na szczelność drzwi i termoizolacyjność fasady. Dzięki specjalnej konstrukcji niskie progi Roto Eifel z przegrodą termiczną gwarantują wysoką izolacyjność i wygodne przejście. Liczne akcesoria pozwalają na indywidualne dopasowanie progu do profili i sprawiają, że jego montaż jest wyjątkowo prosty.

Drzwi wejściowe i balkonowe to jedne z najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła miejsc w budynkach. Aby zagwarantować najlepsze parametry izolacyjności, asortyment Roto Eifel zawiera specjalne rozwiązania systemowe: oprócz progów także uszczelnienie Texel, okapniki oraz liczne uszczelki szczotkowe. Zaprojektowane do drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz z PVC i drewna chronią przed chłodem i wilgocią z zewnątrz oraz zatrzymują ciepło w budynku.  Oprócz doskonałej szczelności niskie progi Roto Eifel odpowiadają za wygodne i bezpieczne przejście.

Uszczelnienia progowe Texel

Podstawową ochronę przed wiatrem, zimnem i wysokimi temperaturami w dolnej części drzwi, zapewniają standardowe uszczelki Roto. System Roto Eifel można dodatkowo uszczelnić automatycznym uszczelnieniem Texel. Rozwiązanie skutecznie izoluje próg drzwiowy od momentu zamknięcia drzwi - dzięki komorowej konstrukcji, silikonowym profilom uszczelniających oraz wysuniętej uszczelce szczotkowej.  Uszczelnienie montowane jest na skrzydle drzwi. Podczas zamykania drzwi, silikonowa uszczelka wysuwa się i dokładnie wypełnia przestrzeń pod skrzydłem do samej podłogi. Oprócz ochrony przed zimnem uszczelnienie Texel zabezpiecza pomieszczenie przed kurzem i izoluje przed hałasem.

Okapnik - ochrona przed deszczem i design

Skuteczną ochronę przed zacinającym deszczem i wilgocią zapewniają okapniki Roto, wykonane z wysokiej jakości aluminium. Asortyment okapników Roto Eifel uzupełniają dopasowane estetycznie zakończenia (zaślepki) i uszczelki szczotkowe - łatwe do montowania w pięciu różnych pozycjach i wymiany, bez konieczności demontażu skrzydła.

Wiatrostop i aerostop

Praktycznym elementem zwiększającym szczelność progu Roto Eifel jest wiatrostop, który służy uszczelnieniu profilu ościeżnicy i jest dopasowany do jego geometrii.  Jego uzupełnieniem jest aerostop, umieszony w profilu skrzydła po stronie zawiasów. Obydwa elementy zapobiegają cyrkulacji powietrza we wrębie i zwiększają szczelność drzwi.

Stabilnie - szczelnie - estetycznie

Oprócz dużej szczelności progi Roto Eifel wyróżnia wyjątkowa wytrzymałość. Stabilne połączenie progu z ościeżnicą gwarantują łączniki, które w ofercie Roto dopasowane są do konkretnego systemu profili. Elementy zachowują wysoką odporność na działanie temperatury i promieniowanie UV, zwiększając trwałość progów Roto Eifel.  Design drzwi wejściowych i balkonowych podkreślają detale. Nakładana ryflowana pokrywa progu, wykonana z gumowanego PVC, minimalizuje ryzyko poślizgu, a jednocześnie ukrywa mocowanie profilu w podkonstrukcji. W razie potrzeby osłonę można szybko i łatwo wymienić. Zakończenie pokrywy stanowi estetyczne wykończenie ościeżnicy, dopasowane do profilu i również odporne na warunki atmosferyczne. Osłonę zakłada się w przypadku montażu bez łączników poprzez frezowanie do konturu ościeżnicy.

Akcesoria dla wygody i szybkiego montażu

Dodatkowe wyposażenie do progów Roto Eifel to także maskujące osłony z zaczepami z regulacją w postaci opatentowanych adapterów aluminiowych. Stanowią one miejsce ryglowania dla wysuwanych rygli w drzwiach dwuskrzydłowych. Zakładane są na osłonę progu, bez konieczności wcześniejszego przygotowania. Zlicowane z powierzchnią progu eliminują ryzyko potknięcia. Wygląd elementów z zaczepami dopasowany jest do ryflowanej osłony progu. Aby zapewnić bezpieczne pozycjonowanie skrzydła biernego w drzwiach dwuskrzydłowych, Roto Eifel oferuje specjalne rozwiązania z regulacją wysokości do drzwi z różnym luzem wrębowym. Równo z płaszczyzną progu można zamontować także zaczepy rozwierno-uchylne, współpracujące z rolkami V z programu okuć Roto NX lub ukrytą stronę zawiasową Designo. Także tu nie są potrzebne żadne prace przygotowawcze, a elementy są do siebie idealnie dopasowane.

Specjalne profile ochronne zabezpieczają zamontowane progi na etapie budowy. Z kolei do drzwi otwieranych na zewnątrz w Roto Eifel dostępny jest dodatkowy profil zewnętrzny, ułatwiający przejście i przejazd wózkiem.

Zdjęcie główne:
Akcesoria w systemie Roto Eifel: oprócz niskiego progu, uszczelnienie progowe Texel, wiatrostop, aerostop, profil ochronny i  zaczepy rygla pozwalają na tworzenie precyzyjnie dopasowanych rozwiązań do drzwi wejściowych, balkonowych i tarasowych
fot. Roto


Roto Eifel: uszczelnienie progowe Texel i uszczelka Sylt, fot. Roto


Roto Eifel:  witarostop i aerostop, fot. Roto


Roto Eifel: profil ochronny, fot. Roto


Roto Eifel: zaczep rygla, fot. Roto

źródło: Roto