PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-02-14
Lakierobejca Extra – 8 lat najwyższej ochrony drewna!
Meble ogrodowe, parkan czy okna i drzwi, które dawno straciły swój piękny wygląd, mogą go znów odzyskać.

PPG Deco Polska Sp. z o.o.
ul. Kwidzyńska 8
51-416 Wrocław

tel. 800 11 33 11
serwis.klienta@ppg.com
www.drewnochron.pl

» więcej o firmie
Pomalowane Lakierobejcą Extra marki Drewnochron elementy drewniane, odzyskają na powrót swój dawny urok i blask.

Drewno jest materiałem budowlanym, który doskonale komponuje się z fasadą domu oraz pasuje do aranżacji ogrodu. Stanowi nieodzowny element ozdobny, będąc tworzywem stabilnym i trwałym. Należy jednak pamiętać, że drewno bez odpowiedniej pielęgnacji, narażone jest na zniszczenia mechaniczne oraz działanie wielu czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr czy promieniowanie słoneczne. Dlatego też, aby przez wiele lat cieszyć się niezmienionym wyglądem podbitki dachowej, mebli ogrodowych czy płotu musimy właściwie zadbać o ich konserwację. Odnowa takich elementów jest bardzo pracochłonna i kosztowna. Aby uprościć życie naszych klientów Drewnochron, niekwestionowany lider w ochronie i dekoracji drewna, stworzył nowoczesną Lakierobejcę Extra. Dzięki zawartości wyselekcjonowanych żywic, pigmentów mikrolizowanych oraz filtrów UV, odpowiednio zabezpieczy ona, a także ozdobi drewniane fasady, boazerie i elementy wyposażenia ogrodu, tak, aby na długo zachowały estetyczny wygląd.


Fot. Drewnochron

Bogactwo kolorów i nieograniczone możliwości
Lakierobejca Extra przeznaczona jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych oraz drewnopochodnych. Bardzo dobrze sprawdza się przy renowacji elementów eksploatowanych na zewnątrz. Jej atutem jest także 8 dostępnych dla tego produktu odcieni. Altana, kratka podtrzymująca kwiaty czy balustrada mogą nabrać zupełnie nowego wyrazu w odcieniu cedru himalajskiego lub drzewa mahoniu afrykańskiego. Odrestaurowane meble ogrodowe w kolorze drzewa tikowego lub jatoba, subtelnie uwydatnią charakter i piękno ogrodu. Domek na narzędzia, płot bądź huśtawka w kolorze mahoniu extra lub palisandru z pewnością również go zaakcentuje.

Samodzielna renowacja powierzchni drewnianych lub drewnopochodnych, nie jest czynnością trudną, a efekt naszej samodzielnej pracy może nam dać dużo satysfakcji. Formuła nowej Lakierobejcy sprawia, że produkt łatwo się rozprowadza, nie tworzy zacieków i nie pieni się podczas malowania. Jest to bardzo istotne, kiedy lakierujemy trudno dostępne miejsca, jak podbitka dachowa czy nieduże elementy drewniane.

Drewno odpowiednio zabezpieczone
Ekologiczna Lakierobejca Extra to produkt, który nie tylko poprawi wygląd malowanych nią powierzchni, ale zapewni im również trwałą ochronę. Elementy takie jak okna, drzwi zewnętrzne, pergole czy meble ogrodowe narażone są na działanie zróżnicowanych czynników atmosferycznych, dlatego powinniśmy zadbać o ich odpowiednią konserwację. Powierzchnie pomalowane Lakierobejcą Extra marki Drewnochron charakteryzują się dużą elastycznością i trwałością, nie łuszczą się i nie pękają. Lakierobejca chroni również drewno przed działaniem promieni UV oraz przed blaknięciem koloru przez wiele lat.

Lakierobejca Extra jest bardzo prosta w użyciu. Na oczyszczoną powierzchnię należy nanieść odpowiednią ilość warstw preparatu - w zależności od intensywności koloru, jaki chcemy uzyskać. Ponadto malując surowe drewno 2 warstwami Impregnatu Extra oraz 2 warstwami Lakierobejcy Extra mamy zapewnioną 8-letnią ochronę zaimpregnowanych w ten sposób drewnianych elementów.

- Jeżeli drewniane powierzchnie nie były wcześniej malowane zaleca się ich zabezpieczenie Impregnatem bezbarwnym Drewnochron, co zapewni wysoką ochronę przed biodegradacją oraz technicznymi szkodnikami drewna. Gdy elementy narażone są na bardzo silne działanie czynników atmosferycznych należy pokryć je trzykrotnie. Pamiętajmy, aby odstępy pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw nie były krótsze niż 18 godzin, a temperatura podczas malowania i schnięcia powinna wynosić od 5 do 25°C - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.

Drewniane i drewnopochodne elementy wnętrza oraz ogrodu mogą być jego największym atutem, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o ich ochronie i odpowiednim zabezpieczeniu przed zniszczeniem. Lakierobejca Extra marki Drewnochron, łączy w sobie działanie dekoracyjne i ochronne, a dodatkowo jest bezpieczna w użyciu. Produkt jest zgodny z nową dyrektywą Unii Europejskiej VOC z 1 stycznia 2010r o zmniejszeniu zawartości szkodliwych dla środowiska Lotnych Związków Organicznych. Dzięki ograniczeniu emisji tych substancji, ekologiczna Lakierobejca Extra doskonale nadaje się także do stosowania w szpitalach, żłobkach i szkołach.PPG z siedzibą w Pittsburghu jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma PPG zarządza ponad 140 zakładami przemysłowymi w ponad 60 - ciu krajach. Wartość sprzedaży w 2008 roku wyniosła 15, 8 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (symbol: PPG).

informacja na podstawie materiałów: PPG Industries