PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-07-24
Drzwi Corona CT 70 HS
Duże powierzchnie przeszklone w domu sprawiają, że mieszkańcy mają lepszy kontakt z otoczeniem, zaś przestrzeń użytkowa wydaje się znacznie większa.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Drzwi Corona CT 70 HS, wykonane w technologii Schüco PVC, gwarantują komfort użytkowania na długie lata. Domy jednorodzinne zapewniają ich właścicielom większe możliwości planowania i aranżacji wnętrz oraz elewacji budynku. Okna i drzwi balkonowe o sporych rozmiarach czy przeszklone duże drzwi do ogrodu to elementy architektury budynku, które służą użytkownikom nie tylko latem, kiedy to z większą chęcią korzystamy z otwartych przestrzeni i świeżego powietrza. Również zimą chętnie delektujemy się widokiem i korzystamy z większego dostępu światła. Takie rozwiązanie w przypadku mniej zaawansowanych technologii może mieć jednak ujemne strony: zimą przez duże okna i drzwi może przenikać chłód, zaś latem można mieć poczucie przebywania w szklarni. Drzwi i okna Schüco Corona CT 70 charakteryzują się trwałością, wygodą i łatwością użytkowania oraz wyjątkowymi parametrami termoizolacyjnymi.

Schüco Corona CT 70 HS – lekkość trwałych rozwiązań

Drzwi przesuwne Schüco Corona CT 70 HS bazują na znanym systemie okiennym Schüco Corona CT 70 i są z nim całkowicie kompatybilne. Dzięki zastosowaniu przemyślanych wielokomorowych profili z PCV o głębokości 70 milimetrów, a także szyb zespolonych wysokiej jakości, drzwi Corona CT 70 HS zapewniają doskonałe parametry izolacyjności cieplnej. Współczynnik przenikania ciepła Uf na poziomie 1,8 W/m2K pozwala oszczędzać energię zarówno latem (przeznaczoną na wentylację), a także zimą - na ogrzewanie. Przy odpowiednim oszkleniu możemy cieszyć się pomieszczeniami wypełnionymi światłem bez uczucia chłodu lub przegrzania. Korzystanie z otwartej przestrzeni ułatwia także szczególnie niski próg drzwiowy, co stanowi oczywistą zaletę nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem progu jest również to, że jest on cieplnie izolowany, co oznacza termiczne oddzielenie strony zewnętrznej i wewnętrznej. Ryzyko powstania "zimnego obszaru" w strefie przypodłogowej po wewnętrznej stronie drzwi zostało w ten sposób skutecznie wyeliminowane. Innowacyjny system uszczelnień gwarantuje dodatkowo maksymalną szczelność na wiatr i wodę opadową oraz optymalną izolacyjność akustyczną do 45 dB. Niewielka czołowa szerokość profili drzwiowych systemu Schüco Corona CT 70 HS nadaje drzwiom optyczną lekkość i umożliwia dostęp dużej ilości naturalnego światła. Wybór z szerokiej palety kolorystycznej drewnopodobnych oklein profili PCV oraz możliwość wykonania drzwi w wersji tworzywowo - aluminiowej Corona CT 70 HS TopAlu z zewnętrzną okładziną aluminiową w dowolnym kolorze RAL umożliwia łatwe dopasowanie drzwi do wyglądu wnętrza i elewacji budynku.


Drzwi przesuwne Schüco Corona CT 70 HS.
Przekrój przez część dolną ze szkleniem stałym
Fot. Schüco

Niemal bezgłośne i dziecinnie łatwe w obsłudze drzwi Corona CT 70 HS zapewniają swobodny dostęp na balkon, taras lub do ogrodu z wnętrza domu, a także z ogrodu zimowego. Zapewniają one również dużą oszczędność miejsca, gdyż skrzydła nie są rozwierane lecz lekko unoszone i przesuwane w kierunku równoległym. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, także z funkcją jego uchylania lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. Zależnie od sytuacji i wyboru przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony. W wariancie czteroskrzydłowym taras stanowi otwartą część pomieszczenia mieszkalnego i służy jako brama do ogrodu. Drzwi przesuwne Corona CT 70 HS mogą być wykonywane również jako wielkogabarytowe o długości ramy do 6,5 m i wysokości do 2,6 m.


Widok przez drzwi przesuwne
Fot. Schüco


Szczególnie w przypadku dużych drzwi bezpieczeństwo jest bardzo ważne: sprawdzony system ryglujący spełnia najwyższe wymagania pod względem ochrony antywłamaniowej. Komfortowe właściwości drzwi przesuwnych Schüco Corona CT 70 HS i energooszczędność czynią je topowym produktem na rynku. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię, uzyskiwane dzięki drzwiom i oknom serii Schüco Corona CT 70, pozwala na skorzystanie z premii termomodernizacyjnej i uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku na wysokim poziomie, co stanowi niebagatelny argument finansowy.


Drzwi przesuwne Schüco Corona CT 70 HS TopAlu.
Przekrój przez część dolną ze skrzydłem ruchomym.
Fot. SchücoSchüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schuco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: E.C.H.O. COMMUNICATIONS