PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-09-27
Thermo Portal – pierwsze pasywne drzwi aluminiowe od Internorm
Internorm wprowadza na rynek nową linię drzwi zewnętrznych Thermo Portal

IFTM Group Sp. z o.o.
ul. Wołoska 9A
02-583 Warszawa

tel. 801 88 99 87
okna@internorm.com.pl
www.internorm.com.pl

» więcej o firmie

Thermo Portal to aluminiowe drzwi zewnętrzne o nowoczesnym i surowym stylu, wyróżniające się parametrami energooszczędności i systemem zabezpieczeń gwarantującym bezpieczeństwo. To kolejne dzieło inżynierskiej sztuki austriackiej firmy.

Doskonała izolacyjność cieplna i stabilność

Konstrukcja drzwi zapewnia niski współczynnik przenikalności cieplnej. Profil drzwi ma szerokość 93 mm, zaś oszklenie o szerokości 82 mm to powlekany, wypełniony gazem zestaw 4 szybowy. Stabilność drzwi wzmacniają zewnętrzne poszycia aluminiowe wraz z płytami wewnętrznymi. Na optymalizację energooszczędności wpływa także 2 częściowe skrzydło drzwi o całkowitej grubości 90 mm. Współczynnik przenikalności cieplnej dla najnowszych drzwi Internorm wynosi Ud=0,84 W/m2K.

W trzykomorowym profilu ramy drzwi z poliamidowymi listwami progowymi zastosowano wypełnienie z pianki termoizolacyjną. Dodatkowo drzwi uszczelnione są potrójną konstrukcją z wybiegających silikonowych uszczelek. Na optymalizację izolacyjności cieplnej wpływa także rozdzielony termicznie, trzykomorowy profil progu, który sprawdza się także w remontowanych budynkach.

Bezpieczeństwo najwyższej klasy

Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców zapewnia specjalne montowane seryjnie pięciobolcowe ryglowania mechaniczne. Internorm oferuje również zabezpieczenia dla szczególnie wymagających klientów. W Thermo Portal można zastosować częściowy napęd silnikowy. Rygle są wówczas częściowo napędzane silnikiem (rygiel główny oraz dwa rygle wychylne), co w połączeniu z automatycznym ryglowaniem dwoma ryglami wychylnymi, blokowanymi sprężyną, tworzy zaporę nie do przebycia. W przypadku napędu silnikowego drzwi można wygodnie otwierać od wewnątrz za pomocą klamki lub przycisku, natomiast zewnętrzne otwieranie elektromechaniczne za pomocą silnika elektrycznego można połączyć z wybranym systemem kontroli dostępu. Oczywiście otwieranie za pomocą klucza jest możliwe nawet w przypadku braku prądu.


- Dla klientów najbardziej wymagających przygotowaliśmy drzwi wyposażone w  pełny mechanizm silnikowy, w którym wszystkie pięć elementów blokujących jest automatycznie blokowanych silnikiem. Od wewnątrz otwieranie jest banalnie proste, natomiast dostęp z zewnątrz można połączyć z różnymi systemami kontroli dostępu jak połączenie radiowe, transponder, a nawet skaner linii papilarnych - mówi Dariusz Olszewski z Internorm.


Można także skorzystać z bogatej oferty rozwiązań dodatkowych - możliwości podłączenia kontrolki, kontroli otwarcia drzwi i elektrycznej blokady dziennej lub nocnej.

Internorm proponuje także wspólną propozycje łączącą w jednym elemencie zaawansowaną technologię lidera rozwiązań biometrycznych firmy ekey oraz sprawdzoną jakość Internorm. Zintegrowany z drzwiami czytnik linii papilarnych, dyskretnie umieszczony w samym skrzydle drzwi, sprawia, że klucze stają się zbędne.


Stylowe wejście do domu

Skrzydło drzwi wyróżnia się surowym i nowoczesnym designem, który można wzbogacać dzięki wielu możliwościom personalizacji, z których słynie Internorm.

- Drzwi dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej Internorm. Dajemy możliwość niemal dowolnego kształtowania formy oszkleń, co w połączeniu z bogactwem form i elementów bocznych daje niemal nieograniczone możliwości dostosowania drzwi do własnych potrzeb - dodaje specjalista Internorm.

Cena: od 12 tys. złotych
www.drzwi-pasywne.pl

źródło: IFTM Internorm