PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-02-06
Harmonijne działanie
Okucia Weatherfold 4s stosuje się do montażu w drzwiach tarasowych otwieranych na zewnątrz, wykonanych z drewna, aluminium, lub ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Od okien wielkoformatowych, pełniących funkcję łączenia domu z ogrodem, bardzo wiele się wymaga. W cieplejszych porach roku powinny się szeroko otwierać, by umożliwiać jak najpełniejszą łączność ze światem.

Ponieważ duże przeszklenia są ciężkie, muszą być zaopatrzone w odpowiednie okucia, tak by łatwo się otwierały i szybko zamykały, gdy zerwie się burza.

Ich ciężar wynika z tego, że wyposaża się je w solidne pakiety szybowe osadzone w masywnych ramach, aby maksymalnie ochronić dom przed stratami ciepła i wizytą niepowołanych gości. Ciężkie skrzydło wymaga specjalnych okuć, po to by wszystkie jego funkcje były zachowane, a operowanie nim - łatwe i wygodne dla użytkowników. Drzwi harmonijkowe Roto są doskonałą ilustracją tego, jak powinno się prezentować i działać takie wyjście na taras.


Drzwi harmonijkowe Roto otwierane na zewnątrz
z okuciem Weatherfold 4S: po zsunięciu skrzydeł na boki
powstaje przejście o maks. szerokości 19,6 metra
Foto: Roto

Swoje zalety drzwi zawdzięczają okuciom Weatherfold 4s, przeznaczonym do harmonijkowych wyjść na taras z niskim progiem, otwieranych na zewnątrz. Okucia te ma w swojej ofercie jako jedyny dystrybutor na rynku, firma Roto.

Okucia Weatherfold 4s stosuje się do montażu w drzwiach tarasowych otwieranych na zewnątrz, wykonanych z drewna, aluminium, lub z połączenia obu tych materiałów. Ich zawiasy działają na zewnątrz, często w trudnych warunkach atmosferycznych, dlatego wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki parametrom okuć Weatherfold 4s można wyprodukować drzwi, których maksymalne przejście w świetle otworu będzie wynosiło aż

19,6 metra (po zsunięciu harmonijki na boki powstaje około 19-metrowy „prześwit"). Okucia można zastosować w skrzydłach o maksymalnej masie: 50, 75, 100 oraz 150 kg; wysokości 4000 mm oraz szerokości 1200 mm. Stosując okucia Weatherfold 4s można połączyć 16 skrzydeł, z czego 8 składa się na lewą i 8 na prawą stronę. Okucia Weatherfold 4s nadają się do profili o grubości 44 - 68 mm.

Zdjęcie główne:
Wszystkie elementy okucia Weatherfold 4s, w tym zawiasy przy ościeżnicy, zawiasy łączące podwieszane skrzydła czy wózki, wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu sprawnie działają w każdych warunkach zewnętrznych.

źródło: Roto