PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-02-23
Zadbajmy o pierwsze wrażenie, czyli jak wybrać drzwi wejściowe
Zanim udamy się do salonu sprzedaży powinniśmy wiedzieć, jakiej wielkości drzwi wejściowe są nam potrzebne.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Drzwi to pierwszy element naszego domu, który zauważają wszyscy wchodzący. To właśnie ich styl daje wyobrażenie o klimacie panującym we wnętrzu. Odpowiedni wygląd drzwi jest zatem bardzo ważny. Jeśli jednak chcemy, aby służyły nam one przez lata, przy ich wyborze warto zwrócić uwagę również na inne parametry.

Producenci proponują dziś różne modele drzwi. Możemy wybierać spośród wielu wzorów, materiałów i barw. Do dyspozycji mamy też szeroki wachlarz dodatków, które  podniosą funkcjonalność naszych drzwi oraz bezpieczeństwo domu. Są to między innymi progi, klamki, uszczelki czy też elementy dodatkowe okuć. Jak jednak z tak bogatej oferty wybrać najlepszą dla nas możliwość?

Drzwi na miarę

Zanim udamy się do salonu sprzedaży powinniśmy wiedzieć, jakiej wielkości drzwi wejściowe są nam potrzebne. Minimalne wymiary światła przejścia drzwi zewnętrznych zostały określone przez polskie prawo i wynoszą 90 x 200 cm. Najlepiej podać sprzedawcy rozmiar otworu w świetle ościeża, wówczas dobierze on odpowiednie drzwi i ościeżnice. Pamiętajmy, że wymiar tych ostatnich powinien być mniejszy o 1 do 3 cm od ościeża. Wówczas będzie można bowiem prawidłowo zamontować drzwi - mówi Grzegorz Bułat, Technolog z OKNOPLAST. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki dokładnie wymiar powinny mieć nasze drzwi, warto poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę.


Prawo czy lewo

Kolejną ważną kwestią przy wyborze drzwi jest kierunek ich otwierania. Na początek warto określić, czy chcemy zamontować drzwi otwierane do wewnątrz czy na zewnątrz. Drzwi otwierane na zewnątrz to rozwiązanie korzystne z wielu powodów. Po otwarciu skrzydło nie będzie zajmowało nam miejsca w korytarzu. Nie musimy się też obawiać silnego wiatru - podczas wichury drzwi otwierane na zewnątrz zostaną bowiem dociśnięte do framugi i nie grozi im wyrwanie. Należy jednak pamiętać, że przy drzwiach wejściowych otwieranych na zewnątrz powinniśmy zaprojektować szerszy podest na ganku, aby  można było je wygodnie i bezpiecznie otworzyć - mówi Grzegorz Bułat z OKNOPLAST.  W przypadku, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca na ganku, możemy zdecydować się na drzwi otwierane do środka. Takie skrzydła dobrze sprawdzą się też w przestronnym korytarzu.

Gdy wybierzemy już drzwi otwierane do środka lub na zewnątrz, czeka nas jeszcze jedna decyzja. Musimy określić, czy chcemy mieć skrzydło lewe czy prawe. Jak je rozpoznać? Musimy stanąć po tej stronie drzwi, po której widać zawiasy. Jeżeli zawiasy są po lewej stronie, drzwi są określane jako lewe. Analogicznie jeżeli zawiasy są po prawej stronie, drzwi określane są jako prawe - tłumaczy Grzegorz Bułat.

A gdy mamy już drzwi...

warto zlecić ich montaż fachowej ekipie monterskiej. Bardzo ważne jest bowiem prawidłowe ustawienie tzw. poziomów i pionów, które będą gwarantowały nam bezproblemowe użytkowanie  skrzydła. Obecnie wielu producentów wyposaża także drzwi w  specjalne zawiasy drzwiowe posiadające dość dużą możliwość regulacji w kilku płaszczyznach. Pozwalają one  na wygodne dopasowywanie skrzydła do zamontowanej ramy. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy oczywiście próbować montażu drzwi we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać, że drzwi zewnętrzne to spory wydatek i czasem po prostu nie warto oszczędzać na ich prawidłowym i fachowym montażu - radzi Grzegorz Bułat z OKNOPLAST.     
Firma OKNOPLAST rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – została osiągnięta również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 29 tys. m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 2 500 000 okien, a globalna liczba Klientów przez 17 lat działalności przekroczyła 860 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska 2010” dla okna Platinium i Platinium Evolution2, tytuł „Top Marka 2010”, „Złoty Laur Klienta 2010” w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat „Lider Rynku 2010”, certyfikat „Euro Leader 2010”, „Wizytówka Polskiego Produktu 2010”, czy tytuł „Premium Brand 2011” dla najbardziej cenionej marki. OKNOPLAST pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.