PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-02
Współczesne oblicze romantycznego wnętrza
Drzwi firmy POL-SKONE z kolekcji SEMPRE Verse to nowoczesna, a jednocześnie niezwykle delikatna linia wzornicza.

POL-SKONE Sp. z o.o.
ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin

tel. 81 744 30 11
fax 81 744 24 89
poczta@pol-skone.pl
www.pol-skone.pl

» więcej o firmie

Na myśl o romantycznych aranżacjach na ogół przywołujemy skojarzenia z zamierzchłą modą i akcentami charakterystycznymi dla minionych epok. Okazuje się jednak, że styl ten może mieć również inne - współczesne oblicze. Łącząc cechy romantyczne z nowoczesnymi formami uzyskamy przytulne i lekkie wnętrze o kobiecym wdzięku adekwatne do obecnych trendów. Doskonałym uzupełnieniem takich stylizacji są drzwi firmy POL-SKONE z kolekcji SEMPRE Verse o nowoczesnej, a jednocześnie niezwykle delikatnej linii wzorniczej.

Wnętrza w stylu romantycznym charakteryzują się lekkością połączoną z dozą umiarkowanej słodyczy. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu delikatnej kolorystyki, zwiewnych tkanin oraz odpowiednio dobranych dekoracji. Ważną rolę w aranżacji odgrywa światło, które wprowadza świeżość i sprawia, że przestrzeń staje się przyjazna i optycznie większa. Aby do pomieszczenia docierała jak największa ilość naturalnego światła warto zastosować drzwi z dużymi przeszkleniami. Rozwiązanie to doświetli wnętrze, a ponadto stanowi element dekoracyjny podkreślający lekki styl kompozycji. Drzwi SEMPRE Verse firmy POL-SKONE z matowym przeszkleniem posiadają modny design, który harmonizuje z takim wystrojem i wprowadza do niego nutę tajemniczości.


Romantyczna stylizacja jadalni z drzwiami SEMPRE Verse
Fot. POL-SKONE

Pastelowy czar

Dominującymi barwami w romantycznych aranżacjach są pastele. Jasna „cukierkowa" paleta zapewnia wnętrzu subtelność i sprawia, że jest ono ciepłe i przytulne. Popularne jest zestawienie kremów, beży lub bieli np. z pudrowymi różami, mglistymi błękitami, pistacjowymi zieleniami, czy wyciszonymi fioletami. Możemy zdecydować się na jeden kolor dominujący w różnych tonacjach lub połączyć ze sobą kilka barw. Ze względu na ich delikatną pigmentację nie istnieje ryzyko, iż otrzymamy rażący kontrast, który zburzy aurę spokoju i harmonii. Przy wyborze mebli do takiego wnętrza należy przede wszystkim zachować umiar, zarówno pod względem ich ilości, jak i formy. Powinny one mieć łagodne, smukłe kształty i jasne kolory. Dopasowując stolarkę drzwiową warto skupić się na modelach o dużych szkleniach. Są one lekkie i delikatne, dzięki czemu idealnie wkomponowują się w romantyczny styl, a przy tym stanowią dodatkowe źródło światła. Kolekcja SEMPRE Verse oferuje unikalne wzory matowych przeszkleń na całej długości skrzydła. W ofercie firmy POL-SKONE dostępne są wersje z gładkim szkłem, a także kilka wariantów z subtelnym deseniem, który właściwie dobrany stworzy niepowtarzalny klimat wnętrza. Dopełnieniem romantycznej kompozycji przestrzeni są użyte tkaniny, często o kwiatowych wzorach oraz inne kobiece dodatki. Cienkie materiały znajdują zastosowanie w oprawie okien jako delikatne zasłonki lub firanki, grubsze takie jak aksamity jako narzuty na łóżko lub poszewki poduszek. Kwiaty zarówno cięte i  doniczkowe, jak i występujące jako aplikacje na tapetach, czy innych elementach wyposażenia urozmaicają przestrzeń, wprowadzając ducha optymizmu. Szkatułki z biżuterią, wiklinowe koszyki, ozdobne ramki ze zdjęciami i inne drobiazgi podkreślają kobiecy charakter wystroju.

Szykowna lekkość

SEMPRE Verse to wyjątkowa kolekcja 10 modeli drzwi o subtelnym designie. W jej skład wchodzi pięć modeli z dużymi przeszkleniami na całej długości skrzydła. Do wyboru są cztery rodzaje ozdobnego szkła z wysublimowanym wzorem oraz jeden z gładkim szkłem. Ponadto w ofercie jest 1 model pełny i 4 wersje z dużymi poziomymi przeszkleniami. W każdym z dostępnych wzorów ze szkleniem zastosowano szkło hartowane. Konstrukcja SEMPRE Verse opiera się na systemie przylgowym. Ramiak z klejonki drewnianej obłożony jest dwiema płytami HDF pokrytymi fornirem, powierzchnią LAMISTONE lub SILKSTONE. W wersji standardowej drzwi wyposażone są w zawiasy oraz w zamek jednopunktowy do wyboru: na klucz, na wkładkę lub do blokady łazienkowej. Firma POL-SKONE oferuje bogatą gamę kolorów wykończenia drzwi. Wśród nich są również delikatne barwy, jak biel, jasny dąb, limba, czy jesion polski, które doskonale sprawdzą się w romantycznych pastelowych aranżacjach.SEMPRE Verse, model W04, fornirowane, cena za skrzydło 990 zł +23 % VAT
SEMPRE Verse, model W04, SILKSTONE, cena za skrzydło 890 zł +23 % VAT
SEMPRE Verse, model W09, fornirowane, cena za skrzydło 990 zł +23 % VAT
SEMPRE Verse, model W09, SILKSTONE, cena za skrzydło 686 zł +23 % VAT

Zdjęcie główne:
SEMPRE Verse MODEL W04
SEMPRE Verse MODEL W09
Fot. POL-SKONE
POL-SKONE
Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Ofertę firmy stanowią: drzwi wewnętrzne (malowane, okleinowane, laminowane i fornirowane); drzwi techniczne (dźwiękoizolacyjne i przeciwpożarowe), drzwi zewnętrzne, okna drewniane, ościeżnice, listwy drzwiowe i przypodłogowe  a także okiennice.

POL-SKONE jest obecna na polskim rynku od 1990 roku. Obecnie dysponuje trzema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi w Lublinie, Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. POL-SKONE posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Czech, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Rumuni, Łotwy, Litwy, Włoch, Białorusi, Norwegi, Rosji, Francji, Niemiec i Holandii.

Celem firmy jest wytwarzanie wyrobów o jakości spełniającej oczekiwania Klientów oraz utrwalenie opinii zaufanego partnera. W roku 2000 firma uzyskała w placówce certyfikującej Rheinisch-Westfälischer TÜV e.V. certyfikat na System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9001, zaś w 2010 roku przeszła pozytywnie audyt na zgodność z normą PN EN ISO 9001:2009.

Funkcjonalność, piękno, estetyka i wysoka jakość wykonania produktów POL-SKONE zostały wielokrotnie docenione przez eksperckie gremia. Firma została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych oraz posiadaczem Złotego Certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play" uzyskanego w 2001 roku.

Firma POL-SKONE opiera swoje działania na zrównoważonym rozwoju spełniając najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku. Jako jedna z nielicznych w Polsce otrzymała międzynarodowy Certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) świadczącym o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśną. Firma POL-SKONE jest również zdobywcą odznaczenia "Zielona Marka", będącego niezależnym certyfikatem wyróżniającym przyjazne środowisku i człowiekowi produkty. Wyróżnienie podkreśla energooszczędne cechy i korzyści ekonomiczne wynikające bezpośrednio z wyboru produktów oznaczonych tym logotypem.

 źródło: Pol-Skone