PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-19
Jakie znaczenie mają drzwi zewnętrzne we współczesnym budownictwie?
Drzwi wejściowe to nie tylko efektowna wizytówka budynku czy ochrona przed dostępem niepowołanych osób.

POL-SKONE Sp. z o.o.
ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin

tel. 81 744 30 11
fax 81 744 24 89
poczta@pol-skone.pl
www.pol-skone.pl

» więcej o firmie

Odpowiednio dobrana stolarka stoi również na straży domowego ciepła, nie dopuszczając do strat energii. Dlatego też wybierając zewnętrzne skrzydła drzwiowe należy zwrócić uwagę na ich izolacyjność termiczną.

W nowoczesnym budownictwie coraz większą wagę przykłada się do poprawiania wydajności energetycznej budynków, a co za tym idzie - zmniejszenia kosztów ogrzewania. W domach energooszczędnych straty ciepła obniżane są dzięki zastosowaniu przegród zewnętrznych
o podwyższonej izolacyjności termicznej. Energooszczędne ściany i okna to jednak za mało. Należy również zabezpieczyć dom drzwiami o odpowiednio wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej. Pomoże to zmniejszyć zarówno straty ciepła (nawet o 35%) jak i zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzania budynku (o 2%). Decydując się na konkretny model drzwi wejściowych musimy pamiętać, że powinien on posiadać wysokie parametry cieplne jak i te decydujące o bezpieczeństwie, a także posiadać estetyczny odpowiadający naszym gustom wygląd. W ofercie stolarki zewnętrznej firmy POL-SKONE znajdziemy model NORDIC S, który łączy w sobie zalety nowoczesnego designu z wyjątkowo wysokimi parametrami użytkowymi.


Drzwi zewnętrzne NORDIC S
Fot. POL-SKONE

Ochrona w pięknym stylu                                                                              

Decydując o wyborze drzwi zewnętrznych bierzemy pod uwagę to, w jaki sposób będą się prezentowały na tle elewacji. NORDIC S firmy POL-SKONE to model, który idealnie wpisuje się w nowoczesne projekty budowlane. Surowy, ale elegancki design idealnie komponuje się
z elewacjami utrzymanymi w stylu chłodnego minimalizmu. Efektowne geometryczne przeszklenia w 10 różnych wariantach stanowią ciekawy akcent. Wbrew ogólnemu przekonaniu zastosowanie przeszkleń nie ma wpływu na energooszczędność modelu. Drzwi NORDIC S charakteryzują się wysokim parametrem izolacyjności cieplnej UD: 1,1 W/m2K (dla drzwi referencyjnych, zgodnie z PN-EN 1451-1+A1) co pozwala zaklasyfikować ten model do grupy drzwi energooszczędnych. Niski parametr przenikalności cieplnej uzyskany został dzięki solidnej konstrukcji skrzydła. Wykonany z drewna sosnowego ramiak obłożony jest dwiema płytami z wkładem aluminiowym wypełnionym warstwą termoizolacyjną. Takie połączenie gwarantuje nie tylko wysoki poziom izolacji cieplnej, ale i podwyższoną odporność na warunki atmosferyczne. Skrzydło o grubości 60mm osadzone jest
w wykonanej z drewna sosnowego lub dębowego solidnej ościeżnicy(100x60mm). Całość pokryta jest naturalnym fornirem dębowym, w zależności od preferencji pokrywanym lakierami transparentnymi (16 odcieni naturalnego drewna) lub farbami kryjącymi w kolorystyce palety RAL i NCS (oprócz kolorów metalicznych). Standardowe wyposażenie stanowi zamek wielopunktowy klasy 4 (listwowy), zawiasy i bolce antywyważeniowe, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Drzwi NORDIC S pozwalają dopasować skrzydło drzwiowe do stolarki okiennej - okna STEPS z oferty POL-SKONE. Podobnie jak energooszczędne okna STEPS zostały one bowiem wyposażone
w przezroczystą, termoizolacyjną szybę STEPS zespoloną z szybą antywłamaniową klasy P4, dzięki czemu dodatkowo zabezpieczają dom przed włamaniem.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.

Cena:
NORDIC S, model W00 malowany, cena skrzydła od 1870 zł + 23% VAT
NORDIC S, model W01 malowany, cena skrzydła od 2800 zł + 23% VAT

Zdjęcie główne:
Drzwi zewnętrzne NORDIC S model W01.
Fot. POL-SKONE
POL-SKONE
Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Aktualnie firma POL-SKONE posiada 3 zakłady produkcyjne zlokalizowane na Lubelszczyźnie: w Lublinie, w Niemcach k/Lublina i w Biłgoraju. Fabryki POL-SKONE wyposażone są w najnowszej klasy maszyny oraz w sterowane komputerowo linie produkcyjne. Produkty POL-SKONE wyróżniają się na rynku zastosowanymi w nich materiałami oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

O satysfakcji Klientów świadczy również jedna z największych i najbardziej rozwiniętych sieci sprzedaży w branży. POL-SKONE posiada dystrybucję na terenie całej Polski oraz Europy. Tak postępujący rozwój firmy był możliwy dzięki stosowaniu stabilnej polityki cen. Dla swoich odbiorców POL-SKONE oferuje atrakcyjne warunki sprzedaży oraz jasną i klarowną politykę sprzedaży. Dzięki wymienionym działaniom POL-SKONE zawsze była i jest wiarygodnym oraz pełnym zaufania Partnerem w interesach.

Inspiracją do pracy nad kolejnymi modelami drzwi dla firmy POL-SKONE, są zawsze oczekiwania Klientów, a 22-letnie doświadczenie na rynku pozwala nam wierzyć, że urzeczywistniamy marzenia o pięknym domu, wygodnym mieszkaniu, reprezentacyjnym biurze czy komfortowym hotelu. Firma jak co roku wykracza poza wymagania i oczekiwania Klientów wprowadzając do swojej oferty nowatorskie technologie i wzory skrzydeł drzwiowych oraz bogatą kolorystykę w oparciu o najnowsze światowe trendy.

Koncentracja na potrzebach Klientów, zapewnienie wysokiej jakości produkowanych wyrobów dzięki zgodności z wdrożonym i potwierdzonym przez niezależną jednostkę certyfikującą systemem zarządzania jakością zgodnym z normą PN-EN ISO 9001: 2009, zapewniły nam miano wiodącego producenta stolarki budowlanej. Jednocześnie uczciwość i rzetelność we współpracy z Odbiorcami i Dostawcami pozwoliły na zajęcie pozycji zaufanego partnera handlowego, potwierdzonej Złotym Certyfikatem Fair Play. Nasze sukcesy jako najdynamiczniej rozwijającej się firmy branży zostały potwierdzone również przez fachowców oraz liczne instytucje badawczo-rozwojowe, o czym świadczy ponad 100 przyznanych nagród i wyróżnień. POL-SKONE została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Jesteśmy dumni, iż po 22 latach działalności wciąż wyznaczamy trendy rynkowe oraz zaskakujemy Klienta niepowtarzalnością, oryginalnością oraz świeżością wzorów. Przekonanie, iż tylko dynamiczne oraz innowacyjne poszerzanie oferty pozwala na spełnienie coraz wyższych wymagań Klienta, daje nam stały bodziec do dalszego działania i permanentnego rozwoju.

Promujemy odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi. Drewno użyte do produkcji naszych wyrobów pochodzi z racjonalnie zarządzanych lasów. Na wybrane wyroby: jednoramowe okna oraz jednoramowe drzwi balkonowe (sosnowe i dębowe) posiadamy przyznany przez niezależną jednostkę certyfikującą Certyfikat Kontroli Pochodzenia Produktu FSC COC, a umieszczone na tych wyrobach logo FSC® stanowi wizytówkę naszego wkładu w odpowiedzialną społecznie i przyrodniczo gospodarkę leśną. Naszym Klientom natomiast poprzez możliwość nabycia certyfikowanego wyrobu oznaczonego rozpoznawalnym na całym świecie znakiem graficznym FSC® dajemy możliwość poczucia, że swym zakupem nie przyczyniają się do niszczenia otaczającego nas środowiska, czy też obniżania potencjału ekonomicznego gospodarki leśnej.

POL-SKONE również aktywnie uczestniczy w życiu społecznym regionu biorąc udział w licznych imprezach organizowanych na Lubelszczyźnie. Jest jednym ze sponsorów wielu wydarzeń sportowych oraz kulturalnych na terenie województwa lubelskiego.

 źródło: Pol-Skone