PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-05
Drzwi z przylgą czy bez?
Drzwi bezprzylgowe mają prostą krawędź, dlatego też podczas zamykania całe zrównują się z ościeżnicą tworząc z nią jedną linię.

POL-SKONE Sp. z o.o.
ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin

tel. 81 744 30 11
fax 81 744 24 89
poczta@pol-skone.pl
www.pol-skone.pl

» więcej o firmie

Drzwi wewnętrzne to zakup na długie lata, dlatego ważne jest, aby był on wynikiem dobrze przemyślanej decyzji. Przy wyborze warto uwzględnić walory estetyczne, jak również funkcjonalność danego modelu. Jednym z kluczowych kryteriów wartym rozważenia jest konstrukcja, która może być przylgowa lub bezprzylgowa.

Standardowo drzwi są wykonywane w systemie przylgowym. Takie modele posiadają charakterystyczne wcięcie. Dzięki temu w pozycji zamkniętej część skrzydła jest schowana w ościeżnicy, widoczny jest delikatny uskok. Drzwi bezprzylgowe mają prostą krawędź, dlatego też podczas zamykania całe zrównują się z ościeżnicą tworząc z nią jedną linię. Aby efektywnie wykorzystać walory tych konstrukcji należy dobrać je do konkretnego typu wnętrza.


Bezprzylgowe drzwi NOBLE w aranżacji klasycznego wnętrza
Fot. POL-SKONE

Masywna nowoczesność

Drzwi w systemie bezprzylgowym takie jak: NOBLE bądź SABIA firmy POL-SKONE charakteryzują się prostą formą. Doskonale podkreślą w szczególności minimalistyczne wnętrza, w których z reguły wykorzystuje się proste linie i gładkie powierzchnie. W pozycji otwartej drzwi te sprawiają wrażenie masywniejszych niż modele z przylgą, co również stanowi cechę doskonale korelującą ze stylem nowoczesnych aranżacji. Istotnym walorem estetycznym są ukryte zawiasy, które po zamknięciu są niemal niewidoczne. Drzwi dzięki temu sprawiają wrażenie wbudowanych w ścianę. Efekt ten można uwydatnić stosując wykończenie ściany w odpowiednio dobranym kolorze oraz fakturze. Ułożenie ościeżnicy i skrzydła w jednej linii wpływa na wrażenie optycznego poszerzenia podłogi, co szczególnie ma zastosowanie w wąskich przejściach. Drzwi tego typu są zalecane zwłaszcza do zamkniętych pomieszczeń, w których drzwi są widoczne od strony zewnętrznej. Należy mieć na uwadze, iż drzwi bezprzylgowe wymagają bardzo precyzyjnego montażu, gdyż każde choćby najmniejsze niedociągnięcie będzie od razu widoczne.  


Drzwi przylgowe
Fot. POL-SKONE

Lekka klasyka

Drzwi z przylgą mają prostszą konstrukcję i są popularniejszym rozwiązaniem, stąd tak szeroki ich wybór od prostych wzorów:  ARCO czy MODERN, przez klasyczne skrzydła - VITTORIA-W lub INTERSOLID aż po nowoczesne, jak np. ASTRO. System przylgowy jest również mniej „wymagający" w kwestii technicznej. Można w nim w łatwy sposób regulować zawiasy, co jest cenną zaletą zwłaszcza w nowym budownictwie, w którym ściany mogą przez lata pracować i osiadać. Pod względem estetycznym drzwi przylgowe za sprawą wycięcia na krawędzi skrzydła sprawiają wrażenie lżejszych niż bezprzylgowe. Przylga stanowi w nich również swego rodzaju maskownicę ukrywającą zamek oraz szczelinę między skrzydłem a ościeżnicą. Dlatego też stolarka ta jest zalecana w szczególności do niewielkich pomieszczeń, w których skrzydło często pozostaje otwarte. Drzwi w tym systemie posiadają załamania i kanty, które efektownie eksponuje piękno wykończenia. Ich pozbawiona uproszczeń budowa doskonale łączy się z elementami dekoracyjnymi jak rzeźbienia, czy okucia. W przeciwieństwie do typowo modernistycznych wariantów bezprzylgowych, modele z przylgą doskonale prezentują się w aranżacjach nawiązujących do klasyki lub stylu retro.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.

Zdjęcie główne:
Drzwi bezprzylgowe, gdzie skrzydło całkowicie chowa się w ościeżnicy
Fot. POL-SKONE
POL-SKONE
Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Aktualnie firma POL-SKONE posiada 3 zakłady produkcyjne zlokalizowane na Lubelszczyźnie: w Lublinie, w Niemcach k/Lublina i w Biłgoraju. Fabryki POL-SKONE wyposażone są w najnowszej klasy maszyny oraz w sterowane komputerowo linie produkcyjne. Produkty POL-SKONE wyróżniają się na rynku zastosowanymi w nich materiałami oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

O satysfakcji Klientów świadczy również jedna z największych i najbardziej rozwiniętych sieci sprzedaży w branży. POL-SKONE posiada dystrybucję na terenie całej Polski oraz Europy. Tak postępujący rozwój firmy był możliwy dzięki stosowaniu stabilnej polityki cen. Dla swoich odbiorców POL-SKONE oferuje atrakcyjne warunki sprzedaży oraz jasną i klarowną politykę sprzedaży. Dzięki wymienionym działaniom POL-SKONE zawsze była i jest wiarygodnym oraz pełnym zaufania Partnerem w interesach.

Inspiracją do pracy nad kolejnymi modelami drzwi dla firmy POL-SKONE, są zawsze oczekiwania Klientów, a 22-letnie doświadczenie na rynku pozwala nam wierzyć, że urzeczywistniamy marzenia o pięknym domu, wygodnym mieszkaniu, reprezentacyjnym biurze czy komfortowym hotelu. Firma jak co roku wykracza poza wymagania i oczekiwania Klientów wprowadzając do swojej oferty nowatorskie technologie i wzory skrzydeł drzwiowych oraz bogatą kolorystykę w oparciu o najnowsze światowe trendy.

Koncentracja na potrzebach Klientów, zapewnienie wysokiej jakości produkowanych wyrobów dzięki zgodności z wdrożonym i potwierdzonym przez niezależną jednostkę certyfikującą systemem zarządzania jakością zgodnym z normą PN-EN ISO 9001: 2009, zapewniły nam miano wiodącego producenta stolarki budowlanej. Jednocześnie uczciwość i rzetelność we współpracy z Odbiorcami i Dostawcami pozwoliły na zajęcie pozycji zaufanego partnera handlowego, potwierdzonej Złotym Certyfikatem Fair Play. Nasze sukcesy jako najdynamiczniej rozwijającej się firmy branży zostały potwierdzone również przez fachowców oraz liczne instytucje badawczo-rozwojowe, o czym świadczy ponad 100 przyznanych nagród i wyróżnień. POL-SKONE została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Jesteśmy dumni, iż po 22 latach działalności wciąż wyznaczamy trendy rynkowe oraz zaskakujemy Klienta niepowtarzalnością, oryginalnością oraz świeżością wzorów. Przekonanie, iż tylko dynamiczne oraz innowacyjne poszerzanie oferty pozwala na spełnienie coraz wyższych wymagań Klienta, daje nam stały bodziec do dalszego działania i permanentnego rozwoju.

Promujemy odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi. Drewno użyte do produkcji naszych wyrobów pochodzi z racjonalnie zarządzanych lasów. Na wybrane wyroby: jednoramowe okna oraz jednoramowe drzwi balkonowe (sosnowe i dębowe) posiadamy przyznany przez niezależną jednostkę certyfikującą Certyfikat Kontroli Pochodzenia Produktu FSC COC, a umieszczone na tych wyrobach logo FSC® stanowi wizytówkę naszego wkładu w odpowiedzialną społecznie i przyrodniczo gospodarkę leśną. Naszym Klientom natomiast poprzez możliwość nabycia certyfikowanego wyrobu oznaczonego rozpoznawalnym na całym świecie znakiem graficznym FSC® dajemy możliwość poczucia, że swym zakupem nie przyczyniają się do niszczenia otaczającego nas środowiska, czy też obniżania potencjału ekonomicznego gospodarki leśnej.

POL-SKONE również aktywnie uczestniczy w życiu społecznym regionu biorąc udział w licznych imprezach organizowanych na Lubelszczyźnie. Jest jednym ze sponsorów wielu wydarzeń sportowych oraz kulturalnych na terenie województwa lubelskiego.

źródło: Pol-Skone