PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-30
Bezpieczny dom – spokojne wakacje
Zabezpieczając dom przed włamaniem powinniśmy działać kompleksowo. Wykorzystaniu antywłamaniowych okien powinno towarzyszyć zastosowanie odpowiednich drzwi.

POLSKIE OKNA I DRZWI
ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa

tel. 22 811 20 64
fax 22 811 20 64
biuro@poid.eu
www.poid.eu

» więcej o firmie

Wakacyjne wojaże zaczynamy coraz wcześniej, gdy możemy liczyć na mniej zatłoczone miejsca wypoczynku i niższe ceny wycieczek. Dogodne do relaksu warunki znajdziemy wówczas np. w Turcji czy Grecji, które już na początku czerwca oferują piękną, słoneczną pogodę. Aby  w pełni cieszyć się urokami zasłużonego urlopu, warto wcześniej zadbać o zabezpieczenie domu przed wizytą nieproszonych gości. Jak to zrobić?

Pozostawiony bez opieki dom staje się łakomym kąskiem dla włamywaczy. Lato jest dla nich czasem wzmożonej aktywności i nie tylko dosłownie - „gorącym" okresem. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki po powrocie z dalekich podróży, najlepiej wcześniej zabezpieczyć budynek, uwzględniając przy tym wszystkie szczególnie wrażliwe punkty. Należą do nich okna i drzwi. To właśnie tą drogą złodzieje często dostają się do środka. Wykorzystanie odpowiednich rozwiązań pozwoli zatrzymać nieproszonych gości i ochronić znajdujące się w domu mienie, a nam zapewni spokojny sen.

Bezpieczeństwo w zgodzie z estetyką

W przypadku stolarki okiennej, eliminacja zagrożeń związanych z włamaniem powinna iść w parze z zachowaniem przyjaznej, komfortowej przestrzeni, jaką daje użycie modnych ostatnio, wielkogabarytowych okien. Podstawą do stworzenia skutecznej bariery przeciw złodziejowi jest zastosowanie wyrobów o podwyższonych parametrach antywłamaniowych. - Bezpieczeństwo okien można dziś, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, bez problemów połączyć z atrakcyjnym wyglądem - mówi Augustyn Zioło, Product Manager Stolbud Włoszczowa S.A, wiodącego producenta drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku Polskie Okna i Drzwi - To, że okno jest bezpieczne nie oznacza, że musi posiadać np. nieestetyczne kraty. Elementy decydujące o tym, czy stworzy ono zaporę dla nieproszonych gości są stosunkowo mało widoczne. Należą do nich okucia antywłamaniowe, odpowiednie klamki i szyby. Całości dopełnia właściwy montaż stolarki okiennej - podkreśla Augustyn Zioło. Tego typu rozwiązania, dzięki którym możemy zrezygnować z dodatkowych zabezpieczeń w postaci krat czy okiennic, znajdziemy w ofercie okien marki Stolbud Włoszczowa.


Okno FTP-V P2 SECURE
fot. FAKRO

Drzwi bez kluczy

Drzwi zewnętrzne to nie tylko wizytówka domu, lecz także konstrukcja, która powinna zatrzymać złodzieja przed dostaniem się do budynku. Trwałe, bezpieczne, i estetyczne drzwi zwiększają nasz komfort i, razem z odpowiednimi oknami, tworzą skuteczną ochronę antywłamaniową. Aby tak się stało, powinny być wyposażone w odpowiednie rozwiązania antywłamaniowe. - Dostępne w naszej ofercie drzwi zewnętrzne aluminiowe lub stalowe płaszczowe przeciwpożarowe wykorzystują szereg zabezpieczeń podnoszących poziom ochrony przed próbami włamania. Należą do nich: dodatkowy zamek, wkładka antywłamaniowa, czytnik linii papilarnych, zamek 3 lub 5 punktowy zawias schowany w skrzydle czy bolce antywyważeniowe - wyjaśnia Robert Mastalski, Menedżer Produktu Stolarki Aluminiowej i Stalowej z firmy WIŚNIOWSKI, czołowego producenta bram, ogrodzeń i stolarki otworowej, członka Związku POiD. - Zastosowanie czytnika linii papilarnych  sprawia, że możemy zrezygnować z kluczy, których użycie zawsze wiąże się z ryzykiem zgubienia. Zgubione klucze to często konieczność wymiany całego zamka, co jest kłopotliwe i kosztowne. Nowoczesny czytnik eliminuje to ryzyko - dodaje ekspert.

Sposób na złodzieja

Przy zabezpieczaniu domu przed włamaniem nie można zapominać o oknach dachowych, przez które złodziej także może dostać się do wnętrza. Narażone na takie niebezpieczeństwo są zwłaszcza obiekty z dachami o małym kącie nachylenia oraz budynki wielorodzinne. Celem ograniczenia liczby włamań tą drogą, firma FAKRO, producent wysokiej jakości dachowej stolarki okiennej, członek Związku POiD, wprowadziła nowoczesny system wzmacniania konstrukcji. Okna z opracowanym przez tę firmę systemem nie da się w łatwy sposób otworzyć np. poprzez naciśnięcie nogą na jego górną, zewnętrzną część, dzięki czemu nie nastąpi wyrwanie zawiasów. - Wykorzystujące to innowacyjne rozwiązanie okno dachowe, wyposażone również w antywłamaniową szybę klasy P2A, klamkę z blokadą oraz system zabezpieczający przed wymontowaniem pakietu szybowego chroni przed różnymi rodzajami włamania, np. kopnięciem, podważeniem czy rozbiciem szyby - tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO. Dodatkowo, okno jest łatwe i wygodne w obsłudze oraz dostępne w atrakcyjnej cenie.

Zabezpieczając dom przed włamaniem powinniśmy działać kompleksowo. Wykorzystaniu antywłamaniowych okien powinno towarzyszyć zastosowanie odpowiednich drzwi. Wszystko po to, aby wyeliminować potencjalne  „słabe punkty", które może wykorzystać złodziej.- Łatwo dostępne okna, np. okno tarasowe czy zlokalizowane na parterze budynku muszą być zabezpieczone lepiej niż stolarka okienna użytkowana na piętrze - mówi Zdzisław Maliszewski, doradca ds. technicznych i normalizacyjnych Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej - Najlepiej wybierać certyfikowane rozwiązania sprawdzonych przedsiębiorstw, co jest gwarancją spełnienia deklarowanych przez producenta parametrów - podkreśla ekspert POiD. Ważną kwestią jest również przeprowadzony przez fachową ekipę, właściwy montaż.

źródło: POiD