PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-30
Nowe okucie do drzwi harmonijkowych Roto Patio Fold
Stosowane w drzwiach harmonijkowych okucie Roto Patio Fold pozwala na lekkie i ciche otwarcie ich do wewnątrz.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

W ciągu ostatnich kilku lat harmonijkowe drzwi tarasowe zdobyły już swoich zwolenników. Teraz - dzięki wyposażeniu w nowoczesne, ulepszone okucia Roto Patio Fold - drzwi te mogą mieć wyższe i cięższe skrzydła.

Lepsza forma

Na nowo zaprojektowane i wykonane specjalnie do drzwi harmonijkowych okucie Roto Patio Fold jest przeznaczone do systemów wykonanych z profili drewnianych i PVC. Całkowita masa skrzydła może wynosić obecnie 100 kg, czyli zoptymalizowana konstrukcja pozwala na uniesienie skrzydeł o 20 kg cięższych niż dotychczas. Nowe wózki na łożyskach kulkowych z bezszelestnymi rolkami zapewniają ciche działanie i długą żywotność produktu.


Zoptymalizowany niski próg i nowe wózki na łożyskach kulkowych z rolkami z tworzywa
sztucznego zapewniają ciche i wygodne użytkowanie drzwi tarasowych Roto Patio Fold.
Foto Roto

Ulepszone okucie Roto Patio Fold pozwala na wykonanie skrzydeł o wysokości 2800 mm (do niedawna było to 2400 mm). Daje to dużo więcej swobody w aranżacji i dopasowaniu drzwi harmonijkowych do potrzeb. Nowe okucie nie wpływa natomiast na zmianę szerokości skrzydła na wrębie w części tworzącej przejście - może ona wynosić 450-1200 mm, ani skrzydeł w ciągu harmonijki 450-900 mm.

Dodatkowym plusem jest możliwość wyposażenia drzwi z okuciem Roto Patio Fold w niski próg izolowany termicznie. Jego zastosowanie skutecznie ogranicza straty ciepła w miejscu osadzenia drzwi w posadzce. Jest ono szczelnie zabezpieczone specjalnie dobranymi materiałami o najlepszych parametrach cieplnych.


Roto Patio Fold: po złożeniu skrzydeł znika całe przeszklenie.
Foto Roto

Więcej korzyści

Stosowane w drzwiach harmonijkowych okucie Roto Patio Fold pozwala na lekkie i ciche otwarcie ich do wewnątrz. Po złożeniu skrzydeł znika całe przeszklenie, które tworzą. Dzięki temu można łatwo i szybko uzyskać przejście o dostosowanej do potrzeb szerokości, która może wynosić nawet 6 metrów. Wyjątkowo wygodna jest ich wersja z niskim progiem, który nie jest barierą dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. To wszystko sprawia, że drzwi te są chętnie wykorzystywane jako wyjście do ogrodu zimowego, w salach konferencyjnych, kawiarniach, restauracjach lub sklepach. Znakomicie sprawdzają się także w roli ścianek dzielących pomieszczenia. Poza hotelami i gastronomią systemy harmonijkowe coraz częściej stosowane są w domach jednorodzinnych jako wyjście na taras. W tym zastosowaniu warto pomyśleć o zamontowaniu zadaszenia nad harmonijką.


Ukryte wkręty w zawiasach Roto Patio Fold – lepszy wygląd i większa odporność na włamanie.
Foto Roto

Zdjęcie główne:
Nowe drzwi tarasowe Roto Patio Fold doskonale sprawdzą się w biurach, w gastronomii oraz w domach jednoro-dzinnych. Szerokość przejścia po zsunięciu skrzydeł może wynosić nawet 6 metrów.
Foto Roto

źródło: Roto