PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-02-06
Nietypowe okucia do drzwi harmonijkowych
Bezawaryjne korzystanie ze wszystkich funkcji harmonijkowych drzwi z niskim progiem i wygodę ich obsługi zapewnią okucia Weatherfold 4S, których dystrybutorem jest firma Roto.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

W Polsce najpopularniejsze są okna otwierane i uchylane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować w domu okna przesuwne. Skrzydła mniejszych mogą podnosić się do góry, większych - odsuwać na bok.

Okna otwierane w pionie są popularne głównie w Wielkiej Brytanii i w USA. Mają one klasyczną formę, a nietypowa konstrukcja pozwala na dowolną aranżację wnętrza. Ich funkcjonalność i oryginalny wygląd, wyróżniający się na tle tradycyjnych okien sprawia, że mają one swoich zwolenników również w Polsce. Takie okna muszą być wyposażone w specjalne okucia Roto Vertical Sliding ze sprężyną umożliwiającą przesuwnie skrzydła w pionie i - ewentualnie - jego uchylanie. Dzięki nim wygodnie podnosi się i opusza ujęte w ramy przeszklenia. Bez funkcji uchylania mogą ważyć maksymalnie 65 kg, a te uchylane - 35 kg. Do każdego ze skrzydeł, w zależności od jego ciężaru, jest indywidualnie dobierana sprężyna. Możliwe jest też zamówienie ich z tak zwanym hornem, dzięki któremu imitują „okna z epoki".


Wszystkie elementy okucia Weatherfold 4S, w tym zawiasy przy ościeżnicy,
zawiasy łączące podwieszane skrzydła czy wózki, wykonane są ze stali nierdzewnej.
Dzięki temu sprawnie działają w każdych warunkach atmosferycznych.

Foto Roto

Z kolei okna dużych rozmiarów, które jednocześnie pełnią funkcję drzwi tarasowych, łączących dom w ogrodem, są obowiązkowe na południu Europy. Najczęściej montuje się tam drzwi harmonijkowe, które w ciepłej porze roku otwiera się na całą szerokość. Ponieważ stosowane w nich pakiety szybowe są ciężkie, muszą być zaopatrzone w odpowiednie okucia, aby łatwo się otwierały i szybko zamykały, gdy zerwie się burza. Bezawaryjne korzystanie ze wszystkich funkcji harmonijkowych drzwi z niskim progiem i wygodę ich obsługi zapewnią okucia Weatherfold 4S, których dystrybutorem jest firma Roto. Okucia te są przeznaczone do skrzydeł otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz o maksymalnej masie: 50, 75, 100 oraz 150 kg; wysokości 4000 mm oraz szerokości 1200 mm. Mogą mieć one profile o grubości 44-68 mm wykonane z drewna, aluminium lub z połączenia obu tych materiałów.


Ogród zimowy z drzwiami harmonijkowymi otwieranymi na zewnątrz
z okuciem Roto / Weatherfold 4S.
Foto Roto

Harmonijkę tworzy się przez połączenie maksymalnie 16 takich skrzydeł (po 8 z każdej strony). Po zsunięciu harmonijki na boki powstaje przejście imponujących rozmiarów - 19 metrów. Drzwi harmonijkowe takich rozmiarów najlepiej sprawdzą się w okazałej rezydencji lub w ogrodzie zimowym.


Wyjście do ogrodu zimowego otwierane na zewnątrz z okuciem Roto / Weatherfold 4S.
Foto Roto

Zdjęcie główne:
Drzwi harmonijkowe Roto otwierane na zewnątrz z okuciem Weatherfold 4S: po zsunięciu skrzydeł na boki powstaje przejście o maksymalnej szerokości 19,6 m.
Foto Roto 

źródło: Roto