PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-07-31
Bezpieczny dom w pięciu krokach
Zdecydowanie najtańszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi są tzw. trzpienie antywyważeniowe.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Letnie wyjazdy to czas beztroskiego relaksu i odpoczynku. Jednak sezon urlopowy to również okres sprzyjający włamaniom i kradzieżom. Dlatego też, aby wypoczynku nie zepsuło nam martwienie się o bezpieczeństwo naszego domu, warto zadbać o jego odpowiednią ochronę.

Z policyjnych statystyk wynika, że w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, poprawiających odporność zarówno okien jak i drzwi na włamanie.


Po pierwsze - okna, które chronią

Podwyższoną ochronę przed włamaniem zapewniają np. okna Protect Plus firmy OKNOPLAST - pierwsze w Polsce certyfikowane okna antywłamaniowe w klasie WK2. Zostały one wyposażone w specjalną klamkę z kluczem, umieszczoną w okuciu wkładki antyrozwierceniowej. Taki zestaw zabezpiecza przed najpopularniejszymi sztuczkami włamywaczy, tzn. przed:

  • przekręceniem klamki z pozycji uchylnej (tzw. sztuczka „na sznurek"),
  • przesunięciem okucia za pomocą pręta lub śrubokręta,
  • rozwierceniem śrub mocujących klamkę.

Dodatkowo, wklejane listwy przyszybowe uniemożliwiają wepchnięcie szyby do środka pomieszczenia.

Po drugie - bezpieczna szyba

Niezbędnym elementem wyposażenia okien antywłamaniowych są specjalne szyby. W oknach Protect Plus zastosowano podwójnie wzmocnioną szybę, trwale połączoną z czterema warstwami folii antywłamaniowej (klasa P4). Im więcej warstw szkła i folii, tym szyba jest odporniejsza na wybicie - mówi Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST. Ta zastosowana w oknach Protect Plus jest w stanie oprzeć się kilkukrotnemu uderzeniu stalowej, 4-kilogramowej kuli. Warto pamiętać, że nawet jeśli szkło pęka, to jego kawałki nie rozsypują się, gdyż są „przytrzymywane" przez warstwy folii. - przekonuje specjalista OKNOPLAST.

Po trzecie - inteligentne czujniki w oknach

Zabezpieczenia mechaniczne można także uzupełnić elektronicznymi metodami ochrony domu, na przykład poprzez zintegrowanie stolarki okiennej z systemem alarmowym budynku. W tym celu instaluje się np. tzw. sensory otwarcia okna. Czujniki przekazują wówczas do systemu alarmowego informację o tym, w jakiej pozycji znajduje się aktualnie okno - otwartej (uchylnej) czy zamkniętej. W przypadku próby włamania sensor spowoduje natychmiastowe włączenie alarmu - mówi Grzegorz Bułat. W ofercie OKNOPLAST znajdują się również specjalne szyby z czujnikiem, który można podpiąć do systemu alarmowego budynku. Alarm zostanie włączony w momencie zbicia szyby.

Po czwarte - rolety zewnętrzne

Zabezpieczenie przed włamaniem stanowią również rolety zewnętrzne. Jednym z elementów, w jakie można je wyposażyć są tzw. wieszaki blokujące, które utrudniają podniesienie pancerza. Dodatkowo wydają one hałas podczas manipulacji przy rolecie. Niekiedy już samo to może odstraszyć nieproszonych gości. Jeśli jednak chcemy poczuć się jeszcze bezpieczniej możemy - podobnie jak w przypadku okien - zintegrować rolety z systemem alarmowym, który natychmiast zamknie je w przypadku próby dostania się do środka przez złodzieja - mówi Grzegorz Bułat.

Po piąte - bezpieczne drzwi

Zdecydowanie najtańszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi są tzw. trzpienie antywyważeniowe. Montowane na stronie z zawiasami, skutecznie uniemożliwiają wyważenie drzwi. Innym nowoczesnym rodzajem zabezpieczenia antywłamaniowego drzwi jest np. zamek SECURY Automatic z elektroryglem firmy ALUHAUS. Odryglowanie następuje od zewnątrz, bezdotykowo, za pomocą SECURY COMFORT i elektronicznego klucza. Po zamknięciu drzwi, zostają one ponownie wielokrotnie zaryglowane. Dodatkowym wyposażeniem sterującym od zewnątrz jest czytnik biometryczny lub sensor dotykowy w pochwycie.

Aby całkowicie zminimalizować niebezpieczeństwo manipulacji drzwiami, można wyposażyć je również np. w czytnik linii papilarnych lub klawiaturę numeryczną. Umożliwia to proces kodowania z najwyższym stopniem bezpieczeństwa; poprzez dodatkowe „parowanie" w produkcji między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną powstaje absolutny unikat.
OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada rozbudowaną sieć ponad 1800 partnerskich salonów sprzedaży. Firma została uhonorowana przez ambasadę RP we Francji, jako „Najlepszy Polski Exporter" produktów do tego kraju.

Od stycznia 2012 OKNOPLAST jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan. Od sezonu 2009/2010 roku firma jest głównym sponsorem pierwszoligowej drużyny Puszcza Niepołomice. OKNOPLAST wspiera także Akademię AS Progres, pod patronatem Jerzego Dudka, organizującą zajęcia sportowe dla dzieci. Działania marketingowe firmy zostały docenione w prestiżowych konkursach m.in. Impactor, czy The Champs Awards.

W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus. Pozwala to na jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką m.in. zastrzeżone wzorem wspólnotowym kształty profili okien z serii Platinium i Winergetic Premium oraz klamki i okucia z serii dESIGN+.Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. WnD zajmuje się produkcją okien z segmentu ekonomicznego plus - o niższej cenie, ale wysokiej jakości. Siedziba firmy wraz z biurem, halami produkcyjnymi i magazynami o łącznej powierzchni 13 000 m² znajduje się w Rąbieniu pod Łodzią. Trzonem działalności Aluhaus są natomiast aluminiowe okna, drzwi wejściowe, fasady i ogrody zimowe. Produkty firmy nabyć można na terenie całej Polski.

W trakcie swej kilkunastoletniej działalności, OKNOPLAST wypracował pozycję firmy wytyczającej nowe trendy, marki, która stała się synonimem najwyższej jakości. Jako pierwszy w Europie wdrożył nowe, innowacyjne rozwiązania, które obecnie funkcjonują, jako standardy w całej branży okien PVC, m.in. pięciokomorowy profil, szyba U=1,0, niski próg z PVC do okien balkonowych, czy też brązowa uszczelka z EPDM. W ostatnim czasie firma jako pierwsza wprowadziła tak unikalne produkty jak okno ColorFull czy Winergetic Premium Passive z barierą termiczną SpaceBlock, w której wykorzystano m.in. aerożel - materiał izolacyjny wykorzystywany przy budowie statków kosmicznych.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 38 100 m2. Globalna liczba klientów przez 19 lat działalności przekroczyła 1,1 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1000 osób.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE. Firma została odznaczona również certyfikatem „Zielone okno", potwierdzającym, że produkt nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. Były to m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska", „Budowlana Marka Roku 2013", „TopBuilder 2013", „Lider Rynku 2012", Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011".

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy". Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast