PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-10-15
POL-SKONE Orłem Eksportu Województwa Lubelskiego
Szwecja, Czechy, Słowacja, Niemcy - to tylko kilka spośród wielu państw, do których spółka POL-SKONE eksportuje swoje produkty.

POL-SKONE Sp. z o.o.
ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin

tel. 81 744 30 11
fax 81 744 24 89
poczta@pol-skone.pl
www.pol-skone.pl

» więcej o firmie

Szwecja, Czechy, Słowacja, Niemcy - to tylko kilka spośród wielu państw, do których spółka POL-SKONE eksportuje swoje produkty. Sukces lidera branży stolarki budowlanej został doceniony przez kapitułę konkursu „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego", zorganizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita". Jury nagrodziło firmę w kategorii „Eksportowy produkt".

POL-SKONE powstało w Lublinie w 1990 roku. W tym roku spółka obchodziła swoje 25-lecie. Z niewielkich Zakładów Meblarskich Spółdzielni Pracy, firma przekształciła się w wiodącego na polskim rynku producenta drzwi i okien. Codziennie rynkowy sukces POL-SKONE wspiera blisko tysiąc wykwalifikowanych pracowników. Obecnie firma posiada trzy nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Lublinie, Niemcach oraz Biłgoraju.

Produkty marki POL-SKONE trafiają m.in. na rynki w Norwegii, Szwecji, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Czechach, Słowacji, Rumunii, a także na Łotwę, Litwę, Ukrainę, Białoruś, czy do Rosji. W całej Polsce firma współpracuje z ponad tysiącem Salonów Sprzedaży.

- Przez dwadzieścia pięć lat doskonalimy nasze produkty starając się zachować najwyższą jakość. Niezmiernie cieszy nas sukces, który odnosimy również poza granicami Polski. Nasze wyroby można znaleźć na wielu rynkach w Europie i na świecie. Drzwi naszej marki znajdują się nawet na krańcu świata - na Spitsbergenie, gdzie mieści się polska stacja badawcza. - dodaje Jan Szulżyk Prezes, POL-SKONE Sp. z o. o.

POL-SKONE obecnie produkuje około 100 modeli drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz technicznych. Ich dopełnieniem są dedykowane poszczególnym wzorom materiały wykończeniowe. Szeroki wachlarz produktów uzupełnia oferta okien drewnianych oraz okiennic. Asortyment POL-SKONE cechuje się wyjątkową innowacyjnością, nowoczesnym designem, a także najwyższą jakością, co potwierdza ogromna ilość nagród i wyróżnień przyznanych firmie na przestrzeni 25 lat.

Wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu „Rzeczpospolitej" odbywało się w ramach konferencji poświęconej eksportowi. Zaproszeni goście dyskutowali na temat szans oraz zagrożeń związanych z eksportem produktów na rynki zagraniczne. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
POL-SKONE
Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Ofertę firmy stanowią: drzwi wewnętrzne (malowane, okleinowane, laminowane i fornirowane); drzwi techniczne (dźwiękoizolacyjne i przeciwpożarowe), drzwi zewnętrzne, okna drewniane, ościeżnice, listwy drzwiowe i przypodłogowe  a także okiennice.

POL-SKONE jest obecna na polskim rynku od 1990 roku. Obecnie dysponuje trzema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi w Lublinie, Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. POL-SKONE posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Czech, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Rumuni, Łotwy, Litwy, Włoch, Białorusi, Norwegi, Rosji, Francji, Niemiec i Holandii.

Celem firmy jest wytwarzanie wyrobów o jakości spełniającej oczekiwania Klientów oraz utrwalenie opinii zaufanego partnera. W roku 2000 firma uzyskała w placówce certyfikującej Rheinisch-Westfälischer TÜV e.V. certyfikat na System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9001, zaś w 2010 roku przeszła pozytywnie audyt na zgodność z normą PN EN ISO 9001:2009.

Funkcjonalność, piękno, estetyka i wysoka jakość wykonania produktów POL-SKONE zostały wielokrotnie docenione przez eksperckie gremia. Firma została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych oraz posiadaczem Złotego Certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play" uzyskanego w 2001 roku.

Firma POL-SKONE opiera swoje działania na zrównoważonym rozwoju spełniając najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku. Jako jedna z nielicznych w Polsce otrzymała międzynarodowy Certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) świadczącym o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśną. Firma POL-SKONE jest również zdobywcą odznaczenia "Zielona Marka", będącego niezależnym certyfikatem wyróżniającym przyjazne środowisku i człowiekowi produkty. Wyróżnienie podkreśla energooszczędne cechy i korzyści ekonomiczne wynikające bezpośrednio z wyboru produktów oznaczonych tym logotypem.

 źródło: Pol-Skone